korexo

www.KoreXo.com
 
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
G.Koreli Orkestra Birleşmiş Milletler’in Kutlama Konseri’nde Sahne Alacak!
(Okunma: 276)
AkaSya
#1
S.Korean Orchestra to Hold Concert for UN Celebration


G.Koreli Orkestra Birleşmiş Milletler’in Kutlama Konseri’nde Sahne Alacak!

Seoul’de 21 Ekim’de (bugün) konser organizatörü: ‘Uluslararası örgüt kuruluşunun 70.yıldönümlerini kutlamak için bu hafta Birleşmiş Milletler binasında bir konser düzenlenecek ve Güney Kore’nin geleneksel müzik orkestrası bu konserde sahne alacak’ dedi.Ülkenin kamu yayıncısı KBS yaptığı açıklamada KBS Geleneksel Müzik Orkestrası Konseri’nin BM Genel Kurulu Salonu’nda cuma günü gerçekleşeceğini ve bu konserle "barış ve uyum mesajı gönderilerek Kore kültürünün yaygınlaşması sağlanacak’ dedi.

Lee Jun-ho tarafından yürütülecek konserde aynı zamanda Koreli geleneksel genç sanatçılara da yer verilecek, ayrıca dünyaca ünlü Çinli piyanist Long Lang ve Güney Koreli klasik müzik sanatçısı Song So-hee ve pop-ballad ikilisi Davichi de konserde sahne alacak.

Orkestra BM salonunda en son 2012 yılında bir konser verdi ve 13 sene sonra tekrar bu sahnede olmak onlar için bir ilk olacak.

Ayrıca KBS, Koreli olup da New York’da yaşayan insanlar için ve Kore kültürünü tanımak isteyenlerin ilgisini çekmek amacıyla New York Carnegie Hall’da cumartesi günü konser düzenleyecek.South Korea's traditional music orchestra will hold a concert at the United Nations building this week to celebrate the 70th anniversary of the establishment of the international organization, the organizer said Wednesday.

The concert by the KBS Traditional Music Orchestra will take place at the UN General Assembly Hall on Friday "to send a message of peace and harmony, and to contribute to the diffusion of the Korean culture," the country's public broadcaster KBS said in a release.

Conducted by Lee Jun-ho, the concert will feature the world-renowned Chinese pianist Long Lang and South Korean classical musician Song So-hee, according to KBS, adding the event will also bring a handful of young traditional artists from Korea, as well as the pop-ballad duo Davichi.

It will be the first of its kind in 13 years, with the orchestra last staging a concert at the U.N. hall in 2002.

On Saturday, the ensemble will hold a concert at the New York Carnegie Hall for Korean people residing in New York and those who harbor interests in the Korean culture, according to KBS.


21.10.2015 - Yonhap News Agency
Kaynak:edaozgul33 

Allah var & Gam Yok 


Cevapla
 


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 11-18-2017, 11:00 AM