Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kurallar Forum Kuralları
#1
FORUM ÜYELERİNİN UYMASI GEREKEN KURALLAR

1.GENEL KURALLAR

1.1 Kullanıcılar, foruma üye olurken bu kuralları okuyarak kabul etmiş sayılırlar ve forumda bu kurallara uymak zorundadırlar. Kurallar tek taraflı olarak Sitemiz tarafından değiştirilebilir.
1.2 Foruma üye olan her kullanıcı atacağı mesajların sorumluluğunu da kabul etmiş sayılır. Forum yönetiminin tüm mesajları kontrol etme imkanı bulunmadığı gibi sorumluluğu da bulunmamaktadır. Dolayısıyla tüm forum kullanıcıları bu foruma üye olarak, attıkları mesajların sorumluluğunu da kabul etmiş sayılırlar.
1.3 Forumda herhangi bir soru sorulmadan ve konu açılmadan önce, arama fonksiyonu kullanılarak ilgili kelimelerle arama yapılması gerekmektedir. Forum yöneticileri, arama yapılmadan açıldığına veya yazıldığına kanaat getirdikleri konu ve mesajları kilitleme veya silme hakkını sahiptir.
1.4 Burada yer verilen kuralların tamamına ya da bir kısmına uymayan üyelikler, KoreXo.com yönetimi tarafından yaptırıma tabi tutulabilir, silinebilir veya engellenebilir.
1.5 Forum kurallarına uymayan kişiler ile tartışmaya girilmesi yerine, ilgili mesajın altındaki “yetkiliye raporla” linkinin kullanılarak, durumun yönetime rapor edilmesi uygun olacaktır.
1.6 Kullanıcılar kayıt olurken, yönetimin tarafsızlığını ve forum kurallarına riayet etmeyi kabul etmiş sayılırlar.
1.7 Belirlenen kurallar haricinde öngörülmeyen durumlar oluştuğunda, karar alma ve gerekirse yaptırım uygulama yetkisi yönetime aittir.
1.8 Değiştirilen kurallar bu forumdan takip edilmelidir. Kurallarla ilgili dilek ve şikayetlerinizi “Yönetime Mesaj” bölümünden iletebilirsiniz.
1.9 Kullanıcıların kural ihlallerinden dolayı aldıkları uyarılar kayıtlı tutulur. Bu sayfadaki kural ihlallerinden dolayı, ihlalin ağırlığına ve daha önce alınan uyarılara göre yönetim tarafından uyarı, ceza, üyelik silme veya üyelik engelleme yaptırımları uygulanabilir.
1.10 Üyelerimizin bu forumda tanıştıkları diğer forum üyelerinden gördükleri zararlardan (üyeler arası alışveriş, hakaret, becayişte sorun yaşanması vb.) KoreXo.com' un hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.

2. ÜYE BİLGİLERİ İLE İLGİLİ KURALLAR

2.1 Kullanıcılarımız foruma ve siteye üye olurken girmiş olduğu bilgiler doğru olmalıdır. Aksi durumun tespiti halinde bu kişilerin üyelikleri forum yönetimi tarafından bilgi verilmeksizin silinebilir.
2.2 Avatarlar kişilere özel simgelerdir. Avatar karışıklığı olmaması için, daha önce bir kullanıcının kullandığı avatarın aynısını kullanan bir kullanıcı, önceden kullanan kişinin istemesi durumunda avatarını değiştirmek zorundadır. Bu kurala forumun kendi standart avatarları dahil değildir.
2.3 Kullanıcılar imzalarında, avatarlarında ya da kullanıcı adlarında; dinleri, dilleri, ırkları, mezhepleri, partileri, siyasi düşünceleri yüceltici veya aşağılayıcı ibareler ile siyasi parti bayrağı, siyasi lider, dini lider gibi simgeler ve başka bir siteye ait isim ya da logo, karşı takım taraftarlarına cevap hakkı doğuracak türde kışkırtıcı simge ve yazı bulunduramazlar.
2.4 Kullanıcılar imza veya mesaj kısmında başka bir sitenin reklamı mahiyetinde ya da kullanıcıları başka bir siteye çekme amaçlı linklere yer veremezler.
2.5 15 yaşın altındaki kullanıcıların foruma kayıt olması yasaktır.
2.6 Çok uzun süre, forumda aktif olarak mesaj göndermeyen üyelerin üyelikleri, forum yönetimi tarafından bilgi verilmeksizin silinebilir.
2.7 Her kullanıcının 1 hesap alma hakkı vardır. Kullanıcıların alacakları birden fazla üyelikler, IP adresinden tespit edilmesi durumunda bilgi verilmeksizin silinebilir.

3.MESAJLAR İLE İLGİLİ KURALLAR

3.1 Forumlara yazılan mesajların sorumluluğu, mesajı atan kullanıcıya aittir. Forum yönetiminin tüm mesajları kontrol etme imkanı bulunmadığı gibi sorumluluğu da bulunmamaktadır. Dolayısıyla tüm forum kullanıcıları attıkları mesajların sorumluluğunu da kabul etmiş sayılırlar.
3.2 Kullanıcıların attığı mesajlara, forum yöneticileri tarafından iş yükü ölçüsünde cevap verilmeye çalışacakladır. Gönüllülük esası üzerine kurulu olan bu sistemde, tüm soruların cevaplandırılması mümkün bulunmamaktadır. Kullanıcıların özel mesaj yoluyla yönelteceği sorulara forum yöneticileri tarafından kesinlikle cevap verilmeyecektir.
3.3 Kullanıcıların sormuş oldukları sorulara forum yöneticileri tarafından verilen cevaplardan elde edilen bilgi ve görüşlerin kullanımından doğan zararlar, tamamen kullanıcının kendi sorumluluğundadır. Kullanıcılar, bu bilgi ve görüşleri kullanıp kullanmamakta serbest olup, uğrayacakları zararlardan dolayı, yöneticilerin ve KoreXo.com’un hiç bir sorumluluğunun olmayacağını kabul etmiş sayılırlar.
3.4 Forumlara; kişisel tartışma yaratan, genel ahlak ve adaba aykırı, toplum kurallarına uymayan, toplum düzenini bozan, cinsellik, şiddet içeren, başkalarının kişilik haklarına hakaret içeren veya suç niteliği taşıyan mesajlar girilmemelidir. Bu tür mesajlar, forum yönetimi tarafından tespit edildiği durumlarda silinir, düzenlenir veya kilitlenir.
3.5 Mesajlarda dinleri, dilleri, ırkları, mezhepleri, partileri, siyasi düşünceleri veya sivil kurumları yüceltici veya aşağılayıcı ifade, resim ve benzeri şekiller; siyasi parti bayrağı, siyasi lider gibi belli bir düşünceye ait simge, yazı resim ve benzeri şekiller; karşı takım taraftarlarına ya da diğer kurumlara cevap hakkı doğuracak kışkırtıcı ifade, resim ve benzeri şekiller yer almamalıdır. Aksi durumda bu tür mesajlar forum yönetimince tespit edildiği durumda silinir, düzenlenir veya kilitlenir.
3.6 Mesajlarda; crack, serial, virüs ve benzeri zararlı yazılımların, korsan yazılımların ve korsan yazılımlarda kullanılan bilgi ve dosyaların paylaşımı ve dağıtımı yasaktır. Bu tür mesajlar, tespit edilmesi durumunda silinir.
3.7 Forumda herhangi bir soru sorulmadan ve konu açılmadan önce, arama fonksiyonu kullanılarak ilgili kelimelerle arama yapılması gerekmektedir. Forum yöneticileri, arama yapılmadan açıldığına veya yazıldığına kanaat getirdikleri konu ve mesajları, forum kirliliğine neden olmaması bakımından kilitleyebilir veya silebilir.
3.8 Forum, kullanıcıların istedikleri konulara rahat ulaşabilmelerini temin bakımından belli kategorilere ve başlıklara ayrılmış olup, doğru kategoriler altında açılmayan konular ilgili yerlerine taşınır.
3.9 Aynı konu, farklı kategorilere ya da aynı kategoriye birkaç kere açılmamalıdır. Aynı içerikli mesaj birkaç konu başlığına atılmamalıdır. Aksi durumda forum yönetimi tarafından bu konular taşınabilir ya da silinebilir.
3.10 Forum başlıkları konuyu açıklayıcı nitelikte olmalıdır. Yardım, Acil, Bakın gibi konu başlıkları kullanılmamalıdır. Forum başlıklarında uyulması gereken kurallar mesaj içeriğinde uyulması gereken kurallarla aynıdır.
3.11 Mesajların anlaşılır bir Türkçe ile yazılmasına özen gösterilmelidir. Anlaşılmayan mesajlar içeren veya sadece simgelerden oluşan mesajlar forum yöneticileri tarafından silinecektir.
3.12 Mesajlarda, başka sitelerden yapılan alıntılarda kaynak belirtilmesi gerekmekte olup, kaynak belirtilmeden yapılan alıntılardan doğan sorumluluk, alıntıyı yapan kullanıcıya aittir.
3.13 Başka sitelerin reklamı mahiyetindeki mesajlar forum yönetimi tarafından haber verilmeksizin silinebilir. Forumda başka sitelere verilen linklerden dolayı uğrayacağınız zararlardan dolayı KoreXo.com ve editörlerinin hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.
3.14 Foruma yazılan özgün yazıların kullanım hakkı KoreXo.com sitesi ve yazıyı yazan kullanıcıya aittir. Yazan kişi daha sonra yazılarını istediği yerde dağıtabilir. Ancak yazının KoreXo.com'dan silinmesini isteyemez.
3.15 Uygulanabilen düzeydeki tüm kurallar özel mesajlar için de geçerlidir.


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi